Serwis pn-pt: 07:00 - 18:00, sb: 08:00-14:00
motochamp facebook

Likwidacja szkód

Jaki wariant wybrać? Serwis czy kosztorys?

Ogólne Warunki Ubezpieczenia nie zawsze pozwalają na dowolność w tej kwestii. Zatem istotne jest który wariant został wybrany przez ubezpieczonego podczas zawierania polisy ubezpieczeniowej.

Wariant kosztorysowy polega na kalkulacji prognozowanych kosztów naprawy we własnym zakresie, w określonej kwocie zaproponowanej przez likwidatora na podstawie przeprowadzonych oględzin. Często koszty bywają zaniżane i tym samym wymuszają naprawę pojazdu w tanich i tym samym być może słabych jakościowo warsztatach na częściach i podzespołach mieszczących się w proponowanej wycenie. Nie bierze się pod uwagę podatku VAT.

Wariant kosztorysowy:

  • wycena na podstawie kosztorysu sporządzonego przez likwidatora,
  • rekompensata wypłacona bez podatku VAT,
  • ubezpieczony naprawia szkody we własnym zakresie,
  • istnieje ryzyko zaniżonej wyceny.
motochamp ubezpieczenia

Natomiast bardziej opłacalny, wariant serwisowy lub ASO wymusza na ubezpieczycielu uregulowanie wszelkich spraw finansowych związanych z warsztatem, który przyjmuje pojazd do naprawy, a klient odbiera gotowy pojazd doprowadzony do stanu sprzed zaistnienia szkody . Serwis rozlicza się z ubezpieczalnią na podstawie przedstawionej dokumentacji, zgodnie z obowiązującymi procesami naprawczymi.

Wariant serwisowy:

  • bez udziału ubezpieczonego,
  • rozliczenie następuje pomiędzy warsztatem a Towarzystwem Ubezpieczeniowym.

ZADZWOŃ DO NAS!

Pomożemy Państwu bez uszczerbku finansowego rzetelnie naprawić pojazd po wypadku lub kolizji Chętnie i bez zbędnej zwłoki pomożemy Państwu i doradzimy co zrobić kiedy dojdzie do zdarzenia wymagającego rozpocząć proces naprawczy

501-935-016, 501-67-00-71